CUMHURİYET HALK PARTİSİ
KREDİ YURTLAR KURUMU ÖĞRENCİLERİ YAŞLILARI UNUTMADI
Kategori: genel, Sakarya Haber / Tagler: KYK ÖĞRENCİLERİ
27.3.2017

Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencileri, yaşlılar haftası nedeniyle yaşlıları yurtlarında ağırladı. Yaşlılar, unutulmamanın ve yurt yemekhanesinde öğrenciler ile birlikte kahvaltı etmenin mutluluğunu yaşadılar

Serdivan Mahalle Gönüllüleri olarak her hafta farklı bir haneye misafir olan Kredi Yurtlar Kurumu’ndaki öğrenciler, yaşlılar haftası asırlık çınarları yurtlarında ağırladı. Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk’ ün de katıldığı programda yaşlılar, unutulmamanın ve yurt yemekhanesinde öğrenciler ile birlikte kahvaltı etmenin mutluluğunu yaşadılar. Yaşlılar Haftası münasebetiyle Serdivan Belediyesi ile KYK İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği kahvaltı programına, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın yanı sıra KYK İl Müdürü Arif Özsoy, Serdivan’da ikamet eden yaşlılar ve üniversite öğrencileri katıldı.
HÜRMET VE SAYGI
Kültürümüzde yaşlılara olan hürmet ve saygının yitirilmediğini, bugün de bu hasletin en güzel örneğini Sakarya Üniversitesi’nde okuyan ve aynı zamanda Serdivan Mahalle Gönüllüleri projesinde yer alan öğrencilerin sergilediğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Onların refahı, huzuru, mutluluğu önceliğimizdir. Millet olarak ne mutlu bize ki, yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, tam aksine onlara ihtimamla ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz. Asırlık çınarların gölgeleri altında olmak, onlarla hasbihal etmek bize de ziyadesiyle huzur ve güven veriyor ” dedi.
KIVILCIM ÇAKTIK
Serdivan Belediyesi olarak yediden yetmişe tüm insanlara hizmet etmenin ve sosyal devlet ilkesini eksiksiz yerine getirmenin gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Alemdar,” Bugün şunu görüyoruz ki; bir kıvılcım ile başlayan Serdivan Mahalle Gönüllüleri uygulamamız çığ gibi büyümüş, gerçek amacına ulaşmıştır. Bu duygularla bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, kendilerine sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler diliyorum” dedi. Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk de kendilerini misafir eden gönüllü öğrencilere teşekkür ederek; sadece vize dönemindeki sınavlarda değil hayatlarının her anında yaşayacakları tüm sınavlarda başarılı olmaları için dua ettiğini söyledi.

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın