CUMHURİYET HALK PARTİSİ
ERDOĞAN’IN MİTİNGİNE YÜZLERCE ÖĞRENCİ TAŞINDI
Kategori: genel, Sakarya Haber / Tagler: MİTİNG
16.3.2017

-ERDOĞAN’IN MİTİNGİNE YÜZLERCE ÖĞRENCİ TAŞINDI

-CHP SAKARYA İL BAŞKANI TAŞKENT: “DAHA REŞİT OLMAMIŞ OKUL

ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARIMIZIN SIRF ALAN DOLDURMAK İÇİN SİYASETE

ALET EDİLMESİNDEN BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUM”

 

 CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, referandum sürecinde Sakarya’yı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting alanını doldurmak için Sakarya merkez ve çevre ilçelerinden yüzlerce öğrencinin alana taşındığını açıkladı.

Taşkent, “Daha reşit olmamış okul çağındaki çocuklarımızın, sırf alan doldurmak için siyasete alet edilmesinden büyük üzüntü duydum” dedi.

Taşkent şu değerlendirmeyi yaptı:

“Çeşitli yerlerden duyumlar aldık. Özellikle 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin miting alanına götürülmesiyle ilgili ilçe milli eğitim müdürlerinin, okul müdürleriyle toplantı yaptığını, buna göre otobüslerin ayarlandığını öğrendik. Müdürler bu çerçevede, öğretmenlere talimat veriyor ve öğretmenlerin nezaretinde öğrenciler miting alanına götürülüyor.

Yüzlerce öğrenci, hepimizin gözleri önünde akın akın mitinge taşındı.

Hepimizin önünde yaşandı bunlar; her birimiz gördük okul önlerinde yağmur altında bekletilen çocuklarımızı, Çark Caddesi’nde kortejlerle yürütülen, meydanda otobüslerden indirilen evlatlarımızı…

Biz anne ve babalar, evlatlarımızı devlete emanet ediyoruz. İlim, irfan öğrenmeleri için okullara gönderiyoruz, yoklamayla bir miting alanına taşınmaları, yağmur altında yer doldurmaları için değil.

 

“TAM DA BUNUN İÇİN ‘HAYIR’ DİYORUZ”

 

Siyaset başka bir iştir, devlet yönetimi başka bir iş. İkisini birbirine katarsanız, ortaya böyle ucube tablolar çıkar; okul çocukları, ders saatlerinde Cumhurbaşkanı mitingine taşınır, miting alanında yoklama alınır.

Biz tam da bunun için Hayır diyoruz. Siyaset yerinde kalsın, devlet düzeni kendi sistemiyle işlesin istiyoruz. Tarafsız Cumhurbaşkanı ve tam yetkiyle donatılmış, güçlendirilmiş Parlamentoyu savunuyoruz.

Biz Cumhuriyete ve demokrasiye inananlar Hayır diyoruz, tüm halkımızı da bu akla, vicdana sığmayan uygulamalara karşı Hayır’a çağırıyoruz.”

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın