CUMHURİYET HALK PARTİSİ
ADİL ÖKSÜZ'ÜN KARDEŞİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK
Kategori: genel, Sakarya Haber / Tagler: Adil Öksüz'ün kardeşi
23.2.2017

Karabük'te, 15 Temmuz darbe girişimi ve Fetullahçı  Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmalar  kapsamında, 171 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamelerden 108'inin Ağır Ceza  Mahkemesince kabul edildiği bildirildi.

 

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, 15  Temmuz darbe girişiminin ardından savcılığın talimatları ve İl Emniyet  Müdürlüğünün yoğun çalışmaları neticesinde, aralarında meslekten ihraç  edilenlerin de bulunduğu 16 akademisyen, 2 avukat, 2 asker, 70 polis, 31  öğretmen, 19 adliye ve cezaevi görevlisi ile diğer vatandaşlardan oluşan 171  şüpheli hakkında dava açıldığı belirtildi.

 

İki avukatla ilgili davanın ilkinin görüldüğü, diğer davaların ise 8  Mart'tan itibaren görülmeye başlanacağı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"FETÖ/PDY'ye üyelik, mensubiyet, iltisak, irtibat, aidiyet bulunduğu  iddia edilen kişiler ve kamu görevlileri hakkında adli işlem başlatılmıştı. 171  şüpheli hakkında Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. 108 iddianame kabul edildi.  Diğerlerinin değerlendirmesi devam ediyor."

 

İddianamesi kabul edilenler arasında, darbe girişimine ilişkin  soruşturma kapsamında Ankara'daki Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra  salıverilen ve örgütün "hava kuvvetleri imamı" olduğu iddia edilen Adil Öksüz'ün  kardeşi, eski Karabük Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Bölüm Başkan  Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz ile dönemin Safranbolu 125. Jandarma Eğitim  Alay Komutanı İstihkam Kurmay Albay Sedad Arıcan da bulunuyor.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın