CUMHURİYET HALK PARTİSİ
YAĞMURUN SELE DÖNÜŞMEDİĞİ BİR SAKARYA
Kategori: Proje, Tagler: yağmur, sel
6.10.2015

—BİR AN ÖNCE RİSK HARİTASI VE ÖNLEMLER ORTAYA KONULACAK: Meteoroloji şiddetli yağış uyarısı yapıyor ve biz beklemeye başlıyoruz; Sakarya’da sel, bu sefer nereyi vuracak.
—Göz göre göre aynı acıları, tekrar tekrar yaşıyoruz.
—Sorun belli, çözüm belli, peki neden adım atılmıyor? Çünkü kimse siyasi sorumluluk ve bedel üstlenmek istemiyor.
—Biz üstleneceğiz; dere yatakları ıslah edilecek. Önce sel/taşkın riski taşıyan yerler tespit edilerek, harita oluşturulacak. Buna göre bütüncül bir çözüm projesi, hayata geçirilecek.
—DSİ, AFAD, SASKİ, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri başta olmak üzere ilgili tüm kurumların işbirliği içinde çalışacağı bir yapı oluşturulacak.
—DERE YATAKLARINDAKİ EVLER TAŞINACAK: Dere yataklarındaki evleri, vatandaşlarımızı mağdur etmeden,  ortak yaratılacak bir çözümle taşıyacağız.
—Proje hatalarıyla öngörüsüzce daraltılan dere yatakları, köprü ve menfez geçişlerini, kendi doğal dengesine kavuşturacak şekilde yeniden projelendireceğiz.
—DRENAJ KANALLARINA SİSTEMATİK BAKIM YAPILACAK: Drenaj kanallarının tıkanması gibi basit bir neden, felaket sebebi olmayacak. Haritalandırma işlemi sırasında tüm drenaj kanalları da gözden geçirilecek, uygun olmayanlar yenilecek ve sistematik bakımla, daima açık kalması sağlanacak.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın