CUMHURİYET HALK PARTİSİ
SANAYİLEŞEN BİR SAKARYA
Kategori: Proje, Tagler:
23.9.2015

SANAYİLEŞEN BİR SAKARYA

İLERİ TEKNOLOJİ KENTİ SAKARYA: Yeni teşvik sistemi kuracağız. Bölgesel değil, sektörel teşviğe önem vereceğiz. Bu anlamda Sakarya, üretimde hak ettiği desteği görecek. Sakarya ileri teknolojilere dayalı sanayi dallarının (elektronik, genetik, yazılım, nano-teknolojiler, uzay, havacılık vb.) geliştiği bir kent olacak.

OSB’LER TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK:Sakarya’da 7 Organize Sanayi Bölgesi’nden (OSB) 4’ünde henüz üretim yok. 53 bin kişilik istihdam kapasitesinin ancak 18 bin’i doldurulabildi, yani üçte 1’i.

Biz, sanayinin etkin bir şekilde OSB’lerde toplanmasını sağlayacağız. Sakarya gibi dünyanın en verimli ovalarına sahip bir kenti, plansız sanayileşmeye heba etmeyeceğiz. OSB’lerin atık su arıtımını etkin şekilde gerçekleştirmeleri için gereken yasal altyapıyı kuracağız.

FAİZSİZ İŞLETME KREDİSİ:Organize Sanayi Bölgeleri ve Sanayi Sitelerinde yatılı ve burslu meslek okulları kuracağız. KOBİ’lere, ödedikleri vergi ve sigorta primi tutarında faizsiz işletme kredisi vereceğiz. Yüksek teknolojiye odaklı yatırımlara, yeşil projelere, kadınlarla birlikte genç̧ girişimcilere de özel teşvikler sağlayacağız.

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın