CUMHURİYET HALK PARTİSİ
EMEKLİSİ MUTLU BİR SAKARYA
Kategori: Proje, Tagler:
23.9.2015

EMEKLİSİ MUTLU BİR SAKARYA

EMEKLİLERE İKİ MAAŞ İKRAMİYE: SGK İl Müdürlüğü verilerine göre, 932 bin nüfuslu Sakarya’da 148 bin emekli bulunuyor.  Emeklimiz, “açlık sınırı”ndaki yaşamdan (Türk-İş’e göre Ağustos ayı açlık sınırı 1.344,58 TL) kurtarılmadan sosyal refahtan bahsedilemez.

Biz CHP iktidarında, emeklilerimize önce “bayram coşkusu” yaşatacağız. Tüm emeklilerimiz, Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye alacak.

YÜZDE 15 KESİNTİ KALKACAK: Emekli olmuş ancak işine devam eden esnafa Sosyal Güvenlik Destek Primi ödetmeyeceğiz. Çalışan emeklinin maaşından yüzde 15 kesintiyi kaldıracağız.


MAAŞLAR ARASI UÇURUM KALKACAK: Çalışanların maaşı ile emekli aylığı arasındaki uçurumu kapatacağız. Emekliler arasında adaleti sağlamak için de adil bir İntibak Yasası çıkaracağız. Emeklilerin, milli gelir artışından refah payı almasını sağlayacağız.

İLAÇTA KATKI PAYINA SON: Emekli aylıklarını gıda ürünlerinin enflasyonuna göre artıracağız. Emekliler için muayene ve ilaç katılım paylarını ve fark ücretlerini kaldıracağız.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın