CUMHURİYET HALK PARTİSİ
BOP OLMADI TÜRKİYE’Yİ KÜÇÜK ORTADOĞU’YA ÇEVİRİYORLAR

 

         Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) eş başkanlığına soyunanlar, proje yarım kalınca Türkiye’yi Küçük Ortadoğu yapmaya karar vermiş görünüyor.

Asfaltın altına döşenmiş bombalar, ortalarda serbestçe dolaşan canlı bombalar, hava sahamızı delik deşik eden uçaklar,…memleketimizi, insanımızı uçurumun kenarına kadar sürüklediler.

Bu seçimler, kurtuluş için son şansımız olabilir.

90 yıllık cumhuriyet tarihimizde devlet, hiç bu kadar aciz duruma düşmemişti. İstihbarat birimleri hiç bu kadar zayıflatılmamıştı. Halkın devlete güveni hiç bu kadar sarsılmamıştı. Barış süreci dedikleri süreç içinde PKK’nın asfalt altına döşediği bombalarla bugün evlatlarımız şehit ediliyor. Suriye politikası yüzünden ülkede elini kolunu sallayarak dolaşan IŞİD militanları, canlı bombalar, onlarca insanımızı öldürüyor. Sınır boyumuzda hava sahamız delik deşik ediliyor. Hükümet ne yapıyor peki? Bırakın çözüm üretmeyi, bu süreçten nasıl çıkabileceğimize dair bir ışık bile sunmuyor. Ne olacak bu ülkenin terör politikası, Suriye politikası ve tüm bunların kırılganlığıyla kriz eşiğine gelmiş ekonomi politikası. Hükümetin sunduğu hiçbir şey yok ortada.

      Bu enkazı ortadan kaldıracak, ülkeyi her alanda krizin eşiğine getiren politikaları silbaştan yenileyecek bir yönetime ihtiyaç var.

Bunu şimdi kuramazsak, yarın hepimiz için çok geç olabilir. Seçimler, ülkemiz için çocuklarımızın geleceği için, hayatı için, canı için tarihi önem taşıyor.

Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Sorunları çözecek bir Meclis oluşturun.

Bugünümüzü karartan esas neden; ülkedeki yönetim boşluğu. Saray için değil, hesaplar çıkarlar için değil, sadece halk için çalışacak bir yönetimle tüm sorunlarımız aşılır, aşılacak.

Biz terör örgütlerinin kol gezmediği, insanlarımızın çocuklarını güvenle okula gönderdiği, sokağa çıkabildiği, alışveriş yapabildiği, güvenlik kaygısı taşımadığı bir Türkiye istiyoruz. Huzuru ve refahı istiyoruz.

Ülkeye yön verilecek olan yer; Meclis’tir.

Doğru insanları Meclis’e gönderin.

Halk için çalışmak bizim, doğru insanları oraya göndermek de sizin vebaliniz.

Kategori: Özkoç'un Kaleminden
22.10.2015