CUMHURİYET HALK PARTİSİ
ADALET ANITI'NA BİR TUĞLA DA KILIÇDAROĞLU'NDAN
Kategori: Gündem Haber / Tagler: ADALET
29.8.2017

ADALET ANITI'NA BİR TUĞLA DA KILIÇDAROĞLU'NDAN

CHP öncülüğünde Çanakkale’de düzenlenen Adalet Kurultayı 4’üncü gününe girdi. Kurultay katılımcılarının isteğe bağlı olarak üzerilerine isimlerini yazdırdığı tuğlalarla yapılacak anıta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bir tuğla koydu. İki ana panel ve çalıştaylarla tamamlanacak günün sonunda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Kurultay’ın sonuç bildirgesini açıklayacak.

Kurultay sonuç bildirgesinin açıklanacağı son gün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kampın düzenlendiği yere de adını veren Kocadere köyüne ziyaretiyle başladı. CHP lideri sabah kahvaltısını Kocadere köylüleriyle yaptı.  Köy muhtarının daveti üzerine gerçekleşen buluşmada CHP lideri köyde yaşayan vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

ADALET ANITI'NA TUĞLA KOYDU

Panellerin ve çalıştayların yapıldığı kamp alanına Adalet Anıtı inşa edilecek. Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre kurultay katılımcılarının isteğe bağlı olarak üzerilerine isimlerini yazdırdığı tuğlalarla yapılacak anıta CHP Genel Başkanı da bir tuğla koydu. Kılıçdaroğlu Kurultay programını izlemek için panel yapılan çadıra geçti.

DEVLETTE, MEDYADA ADALET KONUŞULACAK

Kurultay’ın 4. gününde "Devlette Adalet" ve "Medyada Adalet" konuları ele alınacak. CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin yönettiği "Devlette Adalet" panelinde Ertuğrul Yalçınbayır, Yüksel Yalova, Levent Tüzel, Gürcan Dağdaş ve Abdülbaki Erdoğmuş konuşacak. Öğleden sonra yapılacak ve gazeteci Oktay Ekşi’nin yöneteceği "Medyada Adalet" panelinde ise gazeteciler Ahmet Takan, Doğan Tılıç, Mustafa Kurdaş, Musa Kart konuşacak.

8 panel, 60’a yakın çalıştayın yapıldığı Adalet Kurultayı, sonuç bildirgesinin açıklanmasıyla son bulacak. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın...