CUMHURİYET HALK PARTİSİ
KILIÇDAROĞLU, BİNLERCE KİŞİYLE SAKARYA’YA ULAŞTI
Kategori: Gündem Haber / Tagler: adalet yürüyüşü
29.6.2017

KILIÇDAROĞLU, BİNLERCE KİŞİYLE SAKARYA’YA ULAŞTI

CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkedeki adaletsizliklere dikkati çekmek için başlattığı Büyük Adalet Yürüyüşü, 15. Gününde Sakarya’ya ulaştı.

Binlerce kişiyle Sakarya’nın Hendek sınırından şehre giren Kılıçdaroğlu’nu, Sakaryalıllar “Sen özgürlük Türküleri söyle, Sakarya izinde”, “Asla Yalnız Yürümeyeceksin” yazılı dövizlerle karşıladı. Hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin Adalet talep eden tüm vatandaşların yer aldığı yürüyüşe, Sakarya’dan da binin üzerinde katılım oldu. Sakarya il sınırlarındaki 3 günlük yürüyüşün ardından 2 Temmuz’da Kocaeli’ne geçilecek. Büyük Adalet Yürüyüşü’nün, 9 Temmuz’da, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklu bulunduğu İstanbul Maltepe’de son bulması planlanıyor.

“TERÖRÜ BİTİRMEK İÇİN NE İSTİYORSUNUZ”

Bugünkü yürüyüş öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Her gün yeni şehitler geliyor, şehit haberleri geliyor. Terörsüz bir Türkiye hepimizin ortak arzusu. Terör FETÖ'den mi geliyor, PKK'dan mı geliyor, DHKP-C'den mi geliyor, kimden gelirse gelsin teröre karşı hepimizin ödünsüz bir şekilde tavır almamız lazım. Siz terörü bitirmek için ne istiyorsunuz? Her istediklerini aldılar ama bitmedi. Referandumda da "Evet oyu verin terör bitecek", yeri göğü afişlerle donattılar. Terör bitsin diye 'Evet' oyu veren vatandaşlarımın vicdanına sesleniyorum. Artık, kandırılıyorsunuz, bunun düşünün. Bunların terörü bitirecekleri falan yok. Biz ülkemizde, terörün olmadığı, adaletin egemen olduğu bir ülkeyi inşa etmek istiyoruz. Bugün Düzce'den ayrılıyoruz, bize el sallayan, arada bir Rabia işareti yaparak bizi protesto ettiğini düşünen bütün Düzceli vatandaşlarıma yürekten selamlıyorum. Ben ne kadar adalet istiyorsam, benim siyasal düşüncelerimin karşısında olan vatandaşın da adalet isteme imkanı var. O nedenle onlar bizi protesto ederken biz onları alkışladık. Olumsuz bir olay oldu, onun için çok sayıda Düzceliler geldiler, özür dilediler. Onların misafirperverliğini de daha iyi bilen birisiyim. Şimdi yolumuz Sakarya, ondan sonra da Kocaeli ve İstanbul.”

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın...