CUMHURİYET HALK PARTİSİ
EVET CEPHESİNİN DÖRTTE 3’Ü YÜRÜYÜŞÜ DESTEKLİYOR
Kategori: Gündem Haber / Tagler: adalet yürüyüşü
29.6.2017

“EVET CEPHESİNİN DÖRTTE 3’Ü YÜRÜYÜŞÜ DESTEKLİYOR”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’ne referandumda ‘Evet’ oyu verenlerin dörtte 3’ünün hoşgörüyle baktığını, bunun da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı rahatsız ettiğini söyledi.

Cumhuriyet’ten İklim Öngel’in haberine göre, yürüyüşün 14’üncü gününde gerçekleştirilen ikinci Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, akademisyenlerin de aralarında yer aldığı bir grubun yaptığı kamuoyu araştırması gündeme geldi.

CHP lideri, “Bilimsel verilere göre ‘Hayır’oyu kullananların yüzde 98’e yakın bir bölümü, yürüyüşümüzü desteklediğini beyan etmiş durumda. ‘Evet’ oyu kullananların da dörtte 3’ü eylemimize büyük bir hoşgörüyle bakıyor. Erdoğan’ın eylemimize bir süredir saldırmamasının nedeninin de bu olduğu belirtiliyor” dedi.

Düzce’de kamp alanına gübre dökülmesini de ele alan Kılıçdaroğlu’nun, “Bu tip davranışlar bize zarar vermez. Kamu vicdanı, yürüyüşe saldıranları mahkum ediyor. Bu yürüyüş şeytanlaştırılmak isteniyor, herkes kendisine yakışanı yapıyor” dediği öğrenildi.

“MİLLETİMİZ NE OLDUĞUMUZU BİLİYOR”

Toplantıda CHP’lilerin, aynı kişilerin birkaç kilometre arayla rabia işareti yaparak yürüyüşü protesto ettiklerini söylemesi üzerine Kılıçdaroğlu’nun, “Ben de görüyorum. Protestocuları taşıyarak eylem yaptırıyorlar, sakinliğimizi korumamız gerekiyor, kitlemizi saldırganlaştırmak ve saldırgan göstermek istiyorlar, buna izin vermeyeceğiz. Broşürlerle bilgilendirmelerin ve anonsların sık sık tekrarlanması gerekiyor, yürüyüş kolundaki vatandaşlarımız serinkanlı davranıyor, bundan çok memnunum” dediği belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun eylemin FETÖ ve PKK tarafından desteklendiği yönündeki açıklamalar için de “Milletimiz bizim ne olduğumuzu biliyor” karşılığını verdiği öğrenildi.

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın...