CUMHURİYET HALK PARTİSİ
“HERKESİ BULDULAR, NE HİKMETSE SİYASETÇİYİ BULAMIYORLAR”
Kategori: Gündem Haber / Tagler: SİYASETÇİYİ BULAMIYORLAR
3.6.2017

“HERKESİ BULDULAR, NE HİKMETSE SİYASETÇİYİ BULAMIYORLAR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "’FETÖ’cü’ diye baklavacı, çikolatacı, esnaf, sanayici, er, erbaş, subay, hakim, kaymakam, savcı, vali buldular. Herkesi buldular; ama ne hikmetse siyasetçiyi bulamıyorlar. Darbeyi niye yapıyorsun kardeşim sen, memleketi yönetmek için değil mi? Peki, bu memleketi kimler yönetecekti? Nerede bu darbenin siyasi ayağı? Siyasi ayağını gizliyorlar" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Neden Meclis’teki komisyona darbeye bizzat tanıklık eden insanlar gelip, bilgi vermiyor? Kontrollü darbe açığa çıkmasın, diye. Bugün ağır ağır ipuçları ortaya çıkıyor. Kimin, ne yaptığını gayet iyi biliyoruz. Bugün Türkiye, 15 Temmuz arkasından bir karşı darbe girişimiyle karşı karşıyadır.”

Konuşmasında Sözcü Gazetesi’ne yönelik düzenlenen FETÖ operasyonuyla ilgili de açıklamalarda bulunan CHP lideri, şu değerlendirmelerde bulundu:

 "Yani herkesi FETÖ ile ilgili suçlarsın da kardeşim Sözcü Gazetesi’ni suçlamak, aklın kabul edebileceği bir şey değil. Aklın ve vicdanın kabul edebileceği bir şey değil. Üstelik bunu 19 Mayıs’ta yapıyorsun. Herkes törenlerde, herkes kutlamalarda; sen bunu yapıyorsun. Sözcü Gazetesi, halkın sözcüsüdür. Halk adına yayın yapar. Halkın sesi, gözü ve kulağıdır. Sözcü Gazetesi; Atatürkçülük’ten, demokrasiden, uygarlıktan ödün vermeyen bir gazetedir. Sözcü Gazetesi’nin yazarları, kalemini satmayan, dik duran ve onurlu yazarlardır. Sözcü Gazetesi’nin sürekli denetlendiğini biliyoruz; ama açığını bulamazlar. Sanıyorlar ki Sözcü ve Cumhuriyet’i susturacağız. Ne Cumhuriyet Gazetesi’ni susturabilirsiniz ne de Sözcü Gazetesi’ni susturabilirsiniz."

Sözcü Gazetesi’yle ilgili soruşturma başlatan savcıya seslenen Kılıçdaroğlu, "Savcı kardeşim, sen sarayın savcısısın. Cumhuriyet savcısı değilsin. Cumhuriyet savcısı; dik durur, onurlu durur. Cumhuriyet savcısı, saraydan talimat almaz. Cumhuriyet savcısı, yasalara bakar. Savcı, iktidarın maşası olmaz. Saraydan gelen talimata göre, fezleke düzenlemez” dedi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın...