CUMHURİYET HALK PARTİSİ
ŞEHİDİMİZİ, 10 BİN KİŞİ UĞURLADIK
Kategori: Gündem Haber / Tagler: ŞEHİDİMİZ
12.2.2017

ŞEHİDİMİZİ,  10 BİN KİŞİ UĞURLADIK

 

Suriye’nin El Bab bölgesinde Rus uçaklarının “kazaen” vurması sonucu şehit olan 23 yaşındaki sözleşmeli er Ömer Akkuş, Kaynarca’dan teröre 5 ayda verdiğimiz 4. şehidimiz oldu.

Şehit Akkuş’u, son yolculuğuna yaklaşık 10 bin kişi uğurladık.

Şehit Ömer Akkuş'un cenazesi bugün Kaynarca Uzakkışla Mahallesi'ndeki babaevine son kez getirildi. Burada alınan helalliğin ardından şehidin cenazesi askeri törenle Uzakkışla Camii'ne getirildi. Çiftçilikle geçimini sağlayan Mahmut Akkuş'un 8 çocuğundan en küçüğü olan şehit sözleşmeli er Ömer Akkuş'un Türk Bayrağı'na sarılı tabutuna sarılan kardeşleri gözyaşı döktü. Şehidin babası kamuflaj kaban giydirilirken, kız kardeşinin de askeri kıyafet giydiği görüldü.

Cenazeye Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İstanbul Milletvekili Ali Şeker, AKP Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Şehidin annesi Ayşe Akkuş rahatsızlandığı için cenazeye katılamadı. Şehidin cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Uzakkışla Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Şehit Ömer Akkuş, Kaynarca İlçesinin son 5 ayda teröre verdiği 4'üncü şehit oldu. Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin ise aynı operasyonda şehit olan yeğeni Uzman Çavuş Mehmet Şahin'in Kahramanmaraş'taki cenazesine katıldığı için törende bulunamadı.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın...