CUMHURİYET HALK PARTİSİ
CHP MİLLETVEKİLİ ENGİN ÖZKOÇ, KOALİSYON İÇİN KONUŞTU
Kategori: Basında Engin Özkoç, Basın Odası Haber / Tagler:
22.8.2015

CHP Milletvekili Engin Özkoç, koalisyon için konustu,

'Biz elimiz taşın altlna koyuyoruz'

CHP Sakarya il Başkanlıgı, bayramın ikinci gününde il binasında bayramlaşma töreni düzenledi. törende konuşan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, ülkenin bir an once belirsizlikten kurtarılmasi gerektigini belirterek, koalisyon mesajı verdi.

 

 

 

ERKENSEÇİM

Özkoc, "MHP'nin tavrıyla ortaya çikan tablo; ya AKP'yle koalisyon ya da erken seçimdir, Seçmen, 7 Haziran'da iradesini ortaya koydu. Bunun üzerinden bir çözülm yarat­marmz gerekiyor. Halki da ülkeyi de ekonomiyi de daha fazla zorlamaya hakkımız yok" dedi.

CHP Sakarya İl Binasinda, İl Başka­nı Ayça Taşkent'in ev sahipliğinde düzenlenen bayramlaşmaya, partili­lerin katılımı yoğun oldu. Bayram­laşma sirasında parti yöneticileri ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, partililere çikolata ve kolon­ya ikramında bulundu.

 

KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Bayram temennilerinin ardindan partililerle sohbet eden Özkoc, ko­alisyon çalışmalarıyla ilgili soruları üzerine şu bilgileri verdi:

"MHP'nin tavnyla ortaya cikan tablo; ya AKP'yle koalisyon ya

da erken secimdir, Seçmen, 7 Haziran'da iradesini ortaya koydu. Bunun üzerinden bir çözülm yarat­marmz gerekiyor. Halki da ülkeyi de ekonomiyi de daha fazla zorlamaya hakkımız yok" dedi.

Biz CHP olarak elimizi tasin altma koyuyoruz. Geri adim atmayacagimız ana hat, 14 ilkeyle açikladığımız kırmzı çizgimiz, ortada. Bunların kabulu halinde bir ortak zemin mümkün olabilir.

TEMASLAR SIKLAŞACAK

Davutoglu'nun açiklamasi, bunun çok da imkansiz olmadığını gösteriyor.

Bizim 14 ilkemizin, kendisinin seçim öncesi açikladığı 10 ilkeyle uyuştuğunu söylüyor, Biz de görüş­me ekiplerimizi oluşturduk, bay­ramdan sonra daha detaylı temaslar yürütülecek. Kılıçdaroğlu-Davutoğlu eksenindeki ikinci tur görüşme de gelecek hafta olacak.

Umarım ülkemiz için en hayırlısı olur. Biz, ülkemizin kurucu partisi olarak, zor zamanda yine elimizi taşın altına koyuyoruz. Partimizin gücüne, gelenegine, örgütlerine ve tabii ki halkımıza inanıyoruz." 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın