CUMHURİYET HALK PARTİSİ
FERİZLİ KONUTLARI MAHKEMELİK
Kategori: Basında Engin Özkoç, Basın Odası Haber / Tagler:
22.8.2015

Chp Millet vekili Engin Özkoç, Ferizli'de depremzedelere tahsis edilen konutları belediye tarafından satışa çıkmasının yanlış olduğunu dile getirerek yargıya başvurduklarını söyledi...

 

47 konut:özkoç, deprem sonrası yaptıan ve Ferizli Be­lediyesi tarafından satışa çıkarılan konutlarla ilgili dun iI Baskanı Ayrça Taşkent ve yo­netim kurulunun katılımlıyla basin toplantısi duzenlendi, Bu konutların hazine arazisi­ne hayirseverler tarafından deprem sonrası yapıldığını, Turkiye Yardım Sevenler Dernegi aracılığıyla Milli Egi­tim Bakanlğı'nın kullanımına tahsis edildigini söyleyen Özkoç. "Dönemin firmaları bu 47 konutu yaparak Valili­ge magdurların belirlenme­sini talep etti. 2006 yılına ka­dar bu konutlara kimse do­kunmadı" dedi. 

 

Dava açtı:Ailelere tebligat gonderilerek, "Da­ha soma bakanlık konutlar da oturanlara hak sahibi olmadiklan gerekçesiyle boşaltılması için tebligat gönder ve dava açtı. Sakarya 1. Idare Mahkemesi, burada kalan vatandasin geçici barınma hakkına sahip olundugunu belir­terek boşaltılmasını hükmetti. KOnutlar.2011 Yılında Bakanlar Kurulu kararıyla İl Özel idare'­ye devredildi. 2014 Yılında da Buyuk Şehir Ya­sasıyla Ferizli Belediyesi'ne devroldu" dedi. Yasal değil: Özkoç, "Vatandas için talepler var. Ferizli Belediyesi'nin bu konutlan satmasi yasal degil. Buyukşehir Belediyesi ile masaya oturup ihaleyi iptal ettirebiliriz. Bu vatandas­lar için satislar vadeyle, faizsiz ve ucuz fiyatla­ra yapilmalı. Ferizli Belediyesi'nin bu satışları yaparak buradan elde edilen gelirle borçlarını kapatması dogru degil" şeklinde konuştu. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın