CUMHURİYET HALK PARTİSİ
ÖZKOÇ: TEŞEKKÜRLER SAKARYA

ÖZKOÇ: TEŞEKKÜRLER SAKARYA

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Büyük Adalet Yürüyüşü’nün Sakarya ayağında vatandaşların gösterdiği büyük destek ve misafirperverlik için teşekkür etti.

“Sakarya olarak tarihi bir yürüyüşe ev sahipliği yaptık. Bu onur hepimizin” diyen Özkoç, Sakarya’da binlerce vatandaşın, 40 derecenin üzerindeki hava sıcaklığına ve uzun, zorlu parkura karşın yürüyüşe katıldığını ifade etti. İnsanların evlerini, bahçelerini Adalet arayan yürüyüşçülere açtığını dile getiren Özkoç, şöyle devam etti:

“Bu kucaklaşmayı yaratan herkese teşekkür ederim. Ülke olarak biraraya gelmeye, hepimiz için, sadece ben ve benim gibi düşünenler değil, her birimiz için ortak bir talepte buluşmaya çok ihtiyacımız vardı. Yürüyüşümüz, bu açlığı duyan insanlar için bir umut oldu. Her siyasi görüşten, etnik kimlikten, inançtan onbinlerce insan, tek bir talepte biraraya geldik; adalet. Biz, adalet için yürüyenler, ülkemizde kurunun yanında yaş da yanmasın, gerçek suçlular cezalandırılsın, insanlarımız ölmesin, nedensiz, gerekçesiz cezaevlerinde çürümesin, adalet terazisi herkesi aynı ölçülerle tartsın istiyoruz. Ülkemizi seviyoruz.  İnsanımızı seviyoruz. Bayrağımızı seviyoruz ve bu güzel ülkede birarada yaşayabilmek için adalet talep ediyoruz. Sadece güçlülerin rahat ettiği değil, her birimizin huzur bulduğu, güven içinde yaşadığı bir ülke yaratabilmek için yürüyoruz. Yürüyüşümüze destek veren, bu umudu bizimle büyüten tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Bizim gibi düşünmeyen, bizimle aynı inancı, umudu paylaşmayan insanlarımız tabii ki var ve olacak. Demokrasi, insanların farklılıklarıyla var olabildikleri tek koşuldur. Bizim düşümüz, umudumuzdur. Yaptığımız her işte elbette destek gördüğümüz gibi tepki de alacağız. Bize tepkisini şiddete başvurmadan, tahammülsüzlüğe kapılmadan sözle, işaretle, demokratik yöntemlerle gösteren tüm hemşehrilerime de teşekkür ederim. Yol güzergahında birkaç münferit olay dışında, ne yürüyüşçülere ne de protestoculara zarar verebilecek ciddi bir olayla karşılaşmadık. Bu da Sakarya’nın farklı kültürleri içinde barındıran hoşgörüsünü bir kez daha ortaya koydu. Bir vekil olarak, memleketimle bir kez daha gurur duydum. Kutlu yürüyüşümüze destek veren tüm siyasi partilere, barolara, sivil toplum örgütlerine, gençlere, kadınlara, bütün vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Bugün tamamlayacağımız Sakarya etabının ardından Kocaeli ile devam edeceğiz. 9 Temmuz’da da İstanbul Maltepe’de yüzbinleri buluşturan bir mitingle yolumuzu sonlandıracağız. Ancak mücadelemiz, son bulmayacak. Daha özgür, daha demokratik, daha adil bir Türkiye yaratıncaya kadar durmayacak, mücadelemize devam edeceğiz. ” 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın