CUMHURİYET HALK PARTİSİ
ÖZKOÇ’TAN SANDIĞA ÇAĞRI

ÖZKOÇ’TAN SANDIĞA ÇAĞRI:

 -“ÜLKEMİZ İÇİN BU TARİHİ GÜNDE HER VATANDAŞ, İKİ ELİ

KANDA OLSA OYUNU KULLANMALI”

-“KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN; SİZ GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN, BİZ

SANDIKLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

-“SAKARYA’DA HER SANDIKTA EN AZ 2 MÜŞAHİDİMİZ, HER BİNADA

BİRER SORUMLUMUZ, TÜM İLÇELERDE GÖREVLİ 40 AVUKATIMIZ OLACAK”

 

CHP Sakarya Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, anayasa değişikliği teklifiyle ilgili 16 Nisan’da yapılacak tarihi referandum için tüm vatandaşları sandığa çağırdı.

Özkoç, şunları söyledi:

“Lütfen unutmayın, bu sıradan bir anayasa değişikliği teklifi değil. Ülkemizin yönetim modeli değiştirilmek isteniyor. Pazar günü sandıkta biz, ülkemizi tek bir kişi mi yönetsin, milletin egemenliği devam mı etsin buna karar vereceğiz. Lider, siyasi parti tercihi yapmayacağız, kendimize, çocuklarımıza, yarın umutlarımıza uygun gördüğümüz yönetim modelini seçeceğiz.

Bu tarihi günde, her vatandaşın iki eli kanda olsa oyunu kullanması gerekir. Oyunun rengi ne olursa olsun, herkes mutlaka sandığa gitmeli, düşüncesini, inancını ortaya koymalı.

Sandık güvenliğiyle ilgili de kimsenin endişesi olmasın; siz geleceğinize sahip çıkın, biz sandıklara sahip çıkacağız. Sakarya’da her sandıkta en az 2 müşahidimiz, her binada birer sorumlumuz, tüm ilçelerde görevli toplam 40 avukatımız olacak.

Sandık müşahitlerimize, bina sorumlularımıza gerekli bütün eğitimleri verdik. 16 ilçede, 25 avukatımız mobil olarak sorun çıkan yerlere gidecek, müdahalede bulunacaklar.”

REFERANDUM HAYIR’LI SONUÇLAR DOĞURACAK

Engin Özkoç, espirili bir dille, referandumun, her anlamıyla Hayır’lı sonuçlar doğuracağına inandığını belirterek, “Ülkemizi, insanımızı seviyoruz, birarada huzur içinde, kardeşçe yaşamak istiyoruz. Tüm kalbimle umarım; referandumdan çıkacak sonuç, memleketimizi daha aydınlık yarınlara taşısın” dedi. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun.

Yorum yazın